V poslední době turisté rádi cestují do původních oblastí Německa, z nichž jedním je Bavorsko. Město se nachází v jižní části země.

Tato oblast je bohatá na různé atrakce, má nádherné klima, kuchyni, přírodu. V Bavorsku existuje mnoho možností pro turistiku, od návštěvy romantických hradů s mnoha památkami až po relaxaci v klíně alpské přírody s křišťálově čistými jezery. Místní obyvatelstvo tvrdí, že každý najde to, co má rád.

V této zemi je oficiální měnou euro. Pokud máte v úmyslu zůstat pouze v jižní části země, nezapomeňte, že zde převládá švábské dialekt, takže i když znáte němčinu, nemusí to být snadné. Je-li známa pouze angličtina, pak na mnoha turistických místech existuje mnoho znaků a znaků v angličtině. Čas se časově shoduje s časem v Moskvě, nemusíte si na režim zvykat.

Potřebuji vízum?

Je požadováno schengenské vízum typu C, zejména proto, že je blízko Rakousko, kde se nachází Salzburg, Innsbruck a Česká republika je poblíž, a pravděpodobně je budete chtít navštívit. Pro vízum budete muset rezervovat hotel a koupit zpáteční letenku, stejně jako pojištění zaplacení. Lístek a rezervace v hotelu musí být vytištěny a přepraveny s sebou, když procházíte pasovou kontrolou na letišti nebo nádraží.

Existují dva způsoby, jak se dostat do Bavorska z Ruska - letadlem. V zemi jsou dvě mezinárodní letiště, která se nacházejí v Memmingenu a Mnichově. Přímé lety z Saint-Petersburgu a Moskvy nebo se změnou hlavního města z jakéhokoli města Ruské federace.

Pokud je váš rozpočet omezený, můžete využít výhod evropských leteckých společností. Pak však budete muset provést transplantaci v některém hlavním městě evropské země. Z letiště do města je mnoho vlaků a pravidelných autobusů.

Aby se předešlo nepředvídaným situacím, je lepší rezervovat si vstupenky do města předem. V Bavorsku je veřejná doprava velmi rozvinutá, každá malá vesnice má zastávku autobusu.

Nejvýhodnější bude okamžité zakoupení bavorské jízdenky, která vám umožní cestovat se značnou slevou. Vzhledem k tomu, že osady jsou malé, v samotných městech není veřejná doprava příliš rozvinutá, stojí za to být trpělivý a používat kolo nebo si půjčit auto při příjezdu. U mnichovského letiště, existuje nejméně 9 půjčovna aut.

Podnebí Bavorska

Klima pro opravdové labužníky je od mírného středomořského podnebí až po vysokohorskou alpinu. Prakticky není žádný déšť, v zimě prakticky žádná teplota mrazu. Koupání je pohodlné od poloviny června do konce září. I v nepřítomnosti moře jsou místa, kde se koupat - čistá jezera jsou velmi oblíbená.

Kam jít do Bavorska?

Doporučujeme cestovatelům navštívit města jako Mnichov, Norimberk, Řezno, Bamberg, Augsburg, Würzburg, Passau.

Určitě stojí za návštěvu Bavorský les – nejnavštěvovanější přírodní památka v Bavorsku. Nenechte se obcházet pozorností a jezero Bodensee. Jezero Bodensee je jedno z největších jezer v Evropě. Dunajská Streda ale přitahuje pozornost extrémních turistů.

Můžete zlepšit své zdraví nebo jen relaxovat v termálních lázních Bad Kissingen. Středisko zahrnuje mnoho parků, hotelů, je tu dokonce i zoo se zvířaty, které byste si neměli nechat ujít.