Chorvatsko je krásná země. Lidé sem přicházejí obdivovat úžasné architektonické památky, relaxovat na četných plážích nebo cítit jednotu s přírodou návštěvou jedné z rezervací. Chorvatsko je ideální pro rodinnou dovolenou, téměř všechny pláže v zemi jsou označeny modrou vlajkou, což znamená, že je šetrný k životnímu prostředí a bezpečný.

Památky Horvatska

Pokud se chystáte na poznávací dovolenou do Chorvatska, měli byste určitě navštívit jednu z hlavních turistických atrakcí v zemi, která se jmenuje Amfiteátr Pula. Místní obyvatelé to nazývají Arena. Nakonec se zde konaly nejstrašnější a nejúžasnější soutěže a boje, ve kterých vyhráli nejsilnější, a zbytek provedli. Celkově se bitvy chystalo sledovat 23 000 lidí. Mezi takové zařízení patří Amfiteátr Pula na šestém místě.

Kromě monumentality struktury je tu ještě co vidět. Můžete projít amfiteátrem, vidět blízká vizuální místa, jít dolů, kde gladiátoři seděli a čekali ve frontě. Tam, poblíž, v sousedních klecích byla chována zvířata, s nimiž bojovali gladiátoři.

Nedaleko odtud se nachází další architektonická památka zvaná Diokleciánův palác. Celý palác je oplocen vysokým plotem. To je těsně před plotem a za ním je život stále v klidu. Zde je velké množství různých obchodů, kaváren, restaurací nebo hotelů. V každém z nich se můžete zastavit na odpočinek, dát si svačinu nebo se jen pobavit.

Když odešel k odpočinku ve městě Dubrovník, stojí za to nahlédnout do Knížecího Paláce. Je známá po celém světě svou neobvyklou architekturou v gotickém stylu. Nedaleko paláce se nachází dodnes zachovaná kaple a strážnice, kde můžete vidět vnitřní výzdobu tehdejších prostor.

V Záhřebu - hlavním městě země, se nemůžete projít kolem hlavní ulice, můžete jen pěšky. Délka této ulice je asi tři sta metrů. Konají se zde koncerty přímo pod širým nebem a nacházejí se vzdálené stoly restaurací. Zde můžete ochutnat chutné a zdravé jídlo a zároveň si užívat nádherné živé hudby.

V severní části města je další atrakce známá po celém světě - věž Mincheta. Tloušťka jeho stěn je šest metrů. Pokud se vyšplháte na samý vrchol, pak se město rozprostírá před vámi v plném výhledu. Můžete si prohlédnout město ze dvou vybavených zobrazovacích platforem.

Ekoturistika je také velmi rozvinutá v Chorvatsku. Plitvická jezera zůstanou vždy ve vašem srdci, stojí za to se rychle podívat na tato místa. Existuje obrovské množství jezer s čistou, čistou vodou. Zpěv ptáků je slyšet všude. Když zůstanete na jezerech, umyjete stres, budete se moci zastavit, rozhlížet se kolem, zapomenout na civilizaci na chvíli a podívat se do sebe.

Místní obyvatelé doporučují přestávku od shonu města, stojí za to jít na horu Medvednica. Na svazích této hory můžete relaxovat svou duši a relaxovat. Lesy, horské svahy, to vše přispívá k kontemplativní náladě a dlouhá cesta vám umožní pochopit sebe a zjistit, co stojí za to.

Kdy jít na dovolenou do Chorvatska

Chorvatsko je zemí celoroční rekreace. Ve skutečnosti není konkrétní čas, kdy je lepší navštívit Chorvatsko. Vše záleží na účelu vaší dovolené. V létě a do konce září - období prázdnin, potápění a jachtingu. Zima je lyžařská sezóna. Lidé sem přicházejí spolu s Alpami.

V mimosezóně je možné navštívit Chorvatsko za účelem prohlídky památek, procházky městy. Navíc je zde na jaře nejkrásnější - ožívá veškerá příroda a na podzim je dost teplo, aby pokračovala v letní dovolené.

Pokud máte pochybnosti, kdy odjet do Chorvatska, kontaktujte naše specialisty. Vedoucí společnosti vezmou v úvahu vaše přání a vyberou individuální prohlídku, která splní všechny vaše potřeby.