Dánsko je především zemí historického a intelektuálního cestovního ruchu. V Dánsku je mnoho úžasných památek, z nichž každá chcete navštívit. Zde můžete navštívit neobvykle krásný palác zvaný Amalienborg. Tento palác je charakteristickým znakem Dánska a také zde žije královna a její rodina. Palácový komplex se skládá ze čtyř zámku, a každý z nich má své jméno a historii.

Počasí v Dánsku, kdy jít?

V zimě chodí do Dánska ti, kteří se chtějí ponořit do pohádky. Neobvyklá vánoční atmosféra v Kodani vás ponoří do skutečné magie. V létě je v Dánsku nejčastěji relaxovat se svou rodinou - středověké hrady, parky, atrakce, vše ve službách rekreantů, jako je mnoho pláží na Dánské Riviéře.

Největší příliv turistů v Dánsku připadá na období od května do října. Je však třeba mít na paměti, že ceny v zemi jsou poměrně vysoké a mohou vážně zasáhnout peněženku. Proto je pro rozpočtovou dovolenou vhodnější časné léto nebo začátek podzimu.

Hrad Kronborg: legenda o severních mořích

Velmi malebným hradem je Kronborg, ponurý a nedobytný hrad. Postaven Kronborgem v renesančním stylu. Podívejte se na jeho bohatě zdobenou fasádu s reliéfy basů pocházejících z celého světa.

Každý turista musí navštívit a obdivovat nejvyšší budovu zvanou Radnice. Výška věže je sto pět metrů. Na věži jsou speciální hodiny, které ukazují čas na slunci. Můžete pouze stoupat po schodech, nejsou zde žádné výtahy. Když se však vyšplháte do výšky, zapomenete na všechno, taková krása se šíří na úpatí hory.

Legoland v Dánsku

Děti také najdou zábavu a jedním z nich je Legoland. Legoland v Dánsku se nachází v Billundu a je to první zábavní park na světě. Dnes je tento park největší na světě, je postaven z více než čtyřiceti šesti milionů detailů.

V blízkosti Legolandu se nachází velké množství obchodů, kde si děti mohou koupit sadu pro rytíře nebo piráty, stejně jako nádherné a krásné plesové šaty pro dámy.

Zde můžete projít osm stránek. Na každém webu si dokážete představit skvělého designéra a vytvořit si vlastní budovu podle svých představ, cítit se jako architekt. Už vás nebaví stavět a obdivovat úžasné budovy z Lega, můžete jít do kina 4D.

Pro velmi malé děti je zde také zábava. Budou moci navštívit autoškolu a naučit se nejen pravidla silnice, ale také získají skutečná práva dětí. Nejprve však musíte složit zkoušku.

Pro milovníky zlata je zde také zábava. Na jednom z míst můžete získat skutečnou mapu, kde je vyznačen poklad. A jděte ho hledat. Můžete jít hledat po řece nebo vlakem.

Vítejte na ostrově, kde žijí někteří piráti. Neočekávejte zde, že se můžete bezpečně projít, protože v každém kroku jsou piráti, kteří nemají rádi nechtěné hosty, a proto jsou připraveni udělat vše pro to, aby se takových hostů co nejdříve zbavili. A bez meče zde není co dělat.

Ale pokud jste se dostali do „Světa Dobrodružství“, pak zde najdete obrovské množství atrakcí, pro každý vkus a věk.

Malá mořská víla

Nezapomeňte obdivovat symbol země, kterou je Malá mořská víla. Je vyrobena z bronzu. V Copenhaginu je pomník Malé mořské panny. Můžete to vidět po souši nebo po moři. Můžeme nabídnout, že do prohlídky zahrneme individuální romantickou exkurzi pro vás a vašeho spřízněného duše.