Když pomyslíte na Egypt, objeví se před vašimi očima Rudé moře s jedinečným podvodním královstvím, světlé korálové útesy, neomezené písky a slavné pyramidy. Každé město této nádherné země má svou vlastní chuť, je obzvláště zajímavé navštívit staré ulice a podívat se na bazar, kde si můžete koupit originální suvenýry jako dárek pro sebe a přátele.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta, určitě byste měli vyzkoušet potápění nebo potápění v batyskafu - obdivovat rozmanitost a jasné barvy podmořského světa. Potápění u batyskafu vždy potěší děti i dospělé. Takový odpočinek zůstane v paměti po dlouhou dobu, a pokud fotografujete, pak vzpomínky nikdy nezmizí.

V Egyptě je spousta nabídek na rodinnou dovolenou - delfinária s neobvyklými a hackneyskými představeními, vodní parky s velkým počtem skluzavek různého věku, hřiště a animační programy z hotelů nezanechávají lhostejné turisty z celého světa.

Kdy jít do Egypta

Plážová dovolená v Egyptě je k dispozici po celý rok. V létě je však počasí velmi amatérské - + 40 °C ve stínu, což může být velmi nepříjemné pro ty, kteří nemají rádi takové teplo. V zimě počasí potěší mnohem víc, teplé moře (do + 25 °C) a teplo. Ale stojí za zvážení, že v zimě, ve večerních hodinách, začnou foukat poměrně nepříjemné větry, takže byste si měli s sebou určitě vzít teplé oblečení.

Nejlepší čas na odpočinek v Egyptě je jaro a podzim. Teplé slunečné počasí, žádné spálené slunce a příjemná teplota moře pro koupání přitahují turisty především. Je třeba mít na paměti, že počasí se může mírně lišit v závislosti na regionu v zemi. Před plánováním dovolené se u našich konzultantů poraďte s nejlepším místem pro vaše potřeby.

Co vidět a kam jít v Egyptě

Kromě nádherného moře a pláže v Egyptě je co vidět. K dispozici jsou různé výlety. Můžete například navštívit národní park Ras Mohammed, který je známý svou mimořádnou flórou. Přímo z Rudého moře rostou mangrovové stromy, na jejich listech se hrají a stékají kapičky, které se ze slunce mění na skutečné diamanty. Mezi houštinami můžete vidět neobvyklé obyvatele moře. Národní park Ras Mohammed je pro děti i dospělé potěšením.

Jednou v tajemné a starověké zemi faraonů si může každý cestovatel pro sebe vidět, že má v Egyptě co vidět. Velké pyramidy, Velká sfinga, Údolí králů, egyptské muzeum v Káhiře, Luxorský chrám - budou zajímavé nejen pro milovníky historie. Dobývají svou nádhernou tajemnou atmosférou, vzpomínají a přinášejí moře nových dojmů.

Letoviska V Egyptě

V Egyptě je mnoho letovisek, ale jen několik z nich je známo. Jeden z nich - Hurghada, každoročně přijímá stále více turistů. Středisko je známé svými dobře udržovanými plážemi, bezpečným mořem a nepřítomností útesů v blízkosti pobřeží, což vám umožní vstoupit do vody bez bot a nebát se neplánovaného mořského života. Počasí v Hurghadě je nejčastěji slunečné, ale poněkud větrné.

Letoviska Šarm aš-Šajch budou chutnat fanouškům Aladinu. Město se zdá být z kouzelné východní pohádky, stejně barevné a neobvyklé. Ve městě se nachází Bílý ostrov - srdce Sharm el-Sheikh. Zde si můžete zakoupit vše potřebné pro podvodní cestování.

Historický cestovní ruch je v Dahabu populárnější. Lidé sem přicházejí, aby si užili nádheru Sinajských hor v parku Ras Abu Galum. A v beduínské vesnici Ras Ha Satan můžete poslouchat hippie hudebníky hrající na harfu a didgeridoo.

Pokud dáváte přednost neobvyklé dovolené, naši konzultanti vám rádi najdou tu správnou cestu.