Poměrně často se Finsko nazývá zemí řek a jezer, překvapivě je v zemi asi 188 tisíc různých nádrží. Vedoucím místem v zemi je směr ekoturistiky, i když nezapomeňte na historický, obchodní a gastronomický cestovní ruch. Koneckonců, zde můžete vyzkoušet původní finskou národní kuchyni. Nezapomeňte na starobylé hrady a architektonické struktury.

Kdy je nejlepší doba k návštěvě Finska - počasí

Finsko je zemí celoročních návštěv. V zimě se ocitnete v zasněžené pohádce. Úžasně krásná krajina, zamrzlá jezera, nemrznoucí prameny - to vše je vám k dispozici v zimě.

Na začátku jara je trochu chladno (+ 7 °C), takže milovníci teplého počasí by měli svou návštěvu odložit na konec května (+ 15 °C). Letní měsíce jsou poměrně teplé - +19 °C až + 21 °C, nejteplejší v červenci. Na jihovýchodě země může teplota stoupnout ještě více, až do +30 °C. Na podzim se začíná zhoršovat počasí, začíná vítr, teplota klesá na + 5 °C.

Pametky Finska

Národní park Lemmenjoki

Pokud jste opravdovým milovníkem divoké zvěře, pak je tato atrakce ideální pro perfektní odpočinek a obdivování výhledů. Vždyť je to jedno z nejvíce nedotčených míst v celé Evropě. Park se stal národním v roce 1956 a poté se území parku neustále zvětšovalo a dnes je až 2850 kilometrů čtverečních.

Zapomeňte na ruch a vychutnejte si výhled na divokou zvěř, která se nedotkla člověka v Národním parku Lemmenjoki. Je zde možnost vybrat si několik tras, které se liší podle obtížnosti a doby průjezdu. Tudy vede cesta po vodě, na člunech. Pokud není touha někam plavat, pak stačí pronajmout si chatu a žít mezi divokou přírodou.

Temppeliaukio kostel ve skále

Jen málo turistů tuto atrakci zařadilo na seznam svých návštěv. Kostel Temppeliaukio je však právem jedním z nejneobvyklejších míst ve Finsku. To je úžasné stvoření člověka a přírody. Kostel dokonale zapadá do krajiny. Byl postaven v roce 1969. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že absolutně všechny pokoje byly vytesány uvnitř skály. Sluneční světlo vstupuje do kostela pouze díky přítomnosti skleněné kupole. V závislosti na denní době a počasí uvnitř kostela se světlo mění v úžasné obrazy. Chcete-li vidět tuto atrakci, nebudete muset vylézt na poušť nebo jít někam, nachází se v centru Helsinek.

Seurasaari

Pokud vás zajímá kultura Finů, pak musíte přijít na toto místo.

Seurasaari je muzeum, které se nachází přímo pod širým nebem. Zde se můžete seznámit se způsobem života, který je tomuto lidu znám, vidět staré zámky, statky a chaty.

Jezero Saimaa

Toto místo je považováno za turistickou perlu země. Saimaa je největší jezero ve Finsku. Stojí za zmínku, že se nachází velmi blízko hranic s Ruskem. Jezero vzniklo po tání ledovců.

Zde pro pohodlný pobyt jsou k dispozici útulné chaty se saunami, ve kterých se můžete dobře bavit se svou celou rodinou nebo přáteli. Kromě toho v této oblasti žije mnoho zvířat a celá řada rostlin. Milovníci rybolovu potěší, že v jezeře je spousta ryb: candát, pstruh obecný, losos, okoun.

Naši turisté mají k dispozici jakýkoli typ dovolené. Vybíráme individuální zájezdy: romantické, rodinné, ekologické, obchodní a další oblasti.