Francie je jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací v polovině roku. Pokud se chcete plně nabít atmosférou této země, ponořte se do ní hlavou, pak se budete muset pečlivě připravit na odpočinek, prostudovat hlavní atrakce a trasy a vytvořit si vlastní.

Ve Francii má každé město a letovisko svou vlastní jedinečnou atmosféru. Ať už děláte cokoli - relaxujte na pláži, sjezdovky, projděte se po městě, objevíte úžasný svět.

Památky

Zahájení nebo ukončení prohlídky Francie je nejlepší v Paříži. Po zakoupení letenky do Francie budete moci v Paříži navštívit muzeum Louvre, muzeum D'Orsay, Montmartre, legendární Notre Dame, kabaret Moulin Rouge. Vše, co přitahuje stránky tisíců knih, bude k dispozici, doslova oslovit.

Neměli byste si však vybrat jen jedno francouzské město: Dijon a Marseille, Lille, Lyon, Cannes, Nice - všechna z nich jsou plná záhad, krás a památek. Hlavní věcí je správně sestavit trasu, abyste mohli vidět vše, co chcete, a neunavit se.

Dovolená na moři ve Francii

Lidé přicházejí do Francie nejen pro báječné romantiky, ale také pro nádherné pláže. Díky přístupu do Středozemního moře a Atlantského oceánu v létě je Francie skvělým místem pro dovolenou na pláži. Zde jsou velkolepá letoviska s nejvyšší úrovní služeb.

Pokud mluvíme o nejoblíbenějších letoviscích, nemůžete ignorovat Cannes. Má pohodlné pláže, kde moderní vybavení soutěží s moderními službami. Ceny letovisek jsou však o něco vyšší, ale stojí za to. Jakmile si odpočinete v takovém hotelu, už si nebudete chtít vybrat něco jiného.

Malebná místa, jehličnaté lesy a mírně svažité písečné pláže jsou charakteristickým znakem jižního pobřeží Francie. Juan-les-Pins a Antibes jsou dvě města, mezi nimiž prakticky neexistují hranice, spojují se a jsou nejlepším místem k odpočinku s rodinou a dětmi. Pro měřenou rodinnou dovolenou jsou vhodná také střediska nacházející se západně od Nice.

Lyžařská dovolená

V létě přijíždí do Francie většina turistů na Azurové pobřeží, ale co dělat, když je dovolená v zimě? V zimě si ve Francii můžete užít lyžařskou dovolenou.

Pohodlné, vzájemně propojené lyžařské oblasti, mnoho tras různě obtížných pro lyžování, snowboarding nebo bobování, to vše najdete ve francouzských Alpách.

Na samém vrcholu Mont Blanc je letovisko. Zde jsou pro rekreanty připraveny stovky sjezdovek různé obtížnosti. Nejvyšším bodem letoviska je „Bílé údolí“. Kromě lyžování a snowboardingu se můžete věnovat lezení, paraglidingu a dalším extrémním aktivitám.

Největším letoviskem ve Francii je Le Trois Valle. Pro rekreanty je zde připraveno 600 km sjezdovek a 200 vleků. Espace Killy - o něco méně, ale ne méně než ostatní lyžařská střediska, pokud jde o vybavení, infrastrukturu a služby.

Kdy je nejlepší čas jít do Francie

Díky mírným zimám a teplým letům je Francie ideální pro celoroční dovolenou. V zimě sloupec teploměru zřídka klesne pod -10 °C, dokonce i v lyžařských střediscích. V Paříži, v zimě do + 6 °C.

Na jaře je počasí proměnlivé. Na Azurovém pobřeží se teploty vyšplhají až na + 15°C už v březnu. Plážová dovolená však začíná většinou na konci května, kdy se zahřeje voda a potrvá do poloviny října. V listopadu začnou pršet a počasí se ochladí, končí plážová sezóna a začíná lyžařská sezóna.