Irsko je okouzlující zelený ostrov s drsným podnebím. Je známá svými starodávnými pevnostmi, hrady, tanečními festivaly a neuvěřitelně pohostinnými obyvateli. Země se nazývá zelená, protože zde najdete doslova všechny odstíny zelené, s ní jak v zimě, tak v létě. V Irsku je vždy lehká a slavnostní atmosféra, pozitivní a dobří lidé. V případě potřeby mohou snadno chatovat o čemkoli nebo pomoci. Mimochodem, Irové jsou chlápci s velkým smyslem pro humor a nikdy nepocházejí na komplimenty.

Co vidět v Irsku

Seznam míst, který byste určitě měli navštívit, abyste si mohli užít ducha Irska:

  1. Dublin - město s radostnou, přívětivou atmosférou, neobvyklou architekturou, bohatou kulturou a historií. Irové jsou velcí pijáci, to není tajemství, takže na každém kroku jsou hospody s vynikajícím irským pivem. A přímo na ulicích hrají hudebníci a nutí vás obdivovat zvuk hlasu. Když přijedete do Dublinu, navštivte Guinnessovo muzeum - slavnou irskou značku piva. Zde se můžete seznámit s jeho historií a ochutnat všechny odrůdy.
  2. Moherské útesy - zázrak Irska, zamilovat se do sebe na první pohled. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí silný pocit a prostor: v těchto skalách, dokonce i na lehkých trasách, je úchvatný z výšek a úžasných výhledů. Pokud jde o útesy Moher, ujistěte se, že se vřele obléknete, v horách je docela zima, a přestože bouře je jen zřídka, je vítr, který fouká na kosti, k dispozici kdykoli. Mimochodem, tady se natáčel film Harryho Pottera. Tisíce turistů-fanoušků tohoto filmu se zde pořádají pouť v kteroukoli roční dobu, takže se nemusíte divit, že se s někým setkáte v plášti as kouzelnou hůlkou.
  3. Cork - druhé největší město po Dublinu, ale mnohem klidnější a mírumilovnější. Existují také hospody, kluby, parky a restaurace, ale obecně se životní toky proměřují mnohem více, bez rozruchu. Turisty lákají starobylé hrady, katedrály a kostely - architektonické památky Irska. Cork má Muzeum městské věznice. Nachází se ve starém gotickém zámku, uvnitř kterého byl přesně obnoven život vězňů. Pokud si přejete, můžete vstoupit do jedné z cel a cítit se jako vězeň z XIX století. Orgány byly zachovány v Corkových katedrálech a příležitostně se můžete dostat na koncert s živou hudbou, cítit zvláštní gotickou atmosféru a vychutnat si nerealistické zvuky. Taková hudba vždy dělá svou cestu, i když posluchači nejsou milovníci varhanní hudby.
  4. Galway - město je známé svými stálými svátky, festivaly a veletrhy, staré budovy a ulice jsou dobře zachovány. Nejatraktivnější a nejnavštěvovanější atrakcí Galway je tajemný hrad Hackett, postavený ve XIII století. Kolem něj je mnoho příběhů a legend. V roce 1705 majitel hrad opustil a přestěhoval se do nedalekého domu. Od té doby je Hackett zahalen v hádankách a místní si jsou jisti, že celá věc je v duchech a strašidlech.
  5. Irské vesnice - tady byste měli určitě navštívit. Koneckonců, Irsko není jen hospodami a hrady, je to také úžasná příroda. Právě v obcích si můžete plně užít zelenou krajinu a dostat se do kontaktu se starými tradicemi, historií a legendami. Malebné a barevné krajiny, jednopatrové domy s doškovými střechami. Tyto domy se často mohou pronajímat a chodit po okolí a užívat si přírody.

Počasí v Irsko

Drsné klima země často děsí turisty, ale ve skutečnosti můžete jít do Irska kdykoli během roku. Čas cesty je lepší zvolit v závislosti na účelu cesty. Většina turistů navštěvuje Irsko v létě. Teplota vzduchu v tomto období začíná stoupat na +20 °C a díky teplému proudu v červenci se můžete pokusit plavat. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. V zimě teplota vzduchu zřídka klesne pod + 8 °C. Nejchladnější v lednu a únoru.