Počet obyvatel v Maroku je asi 33,5 milionů. Největší koncentrace populace v severních a pobřežních oblastech a mnohem méně ve vnitrozemských a jižních oblastech země. Největší města jsou Rabat, Casablanca, Marrákeš, Fez, Tanger, Agadir. Etnické složení marocké populace je rozmanité - Arabové, Berbers, Židé atd. V posledních letech má mnoho západoevropanů a Rusů zájem o koupi nemovitosti v atraktivních pobřežních městech a letoviscích. Koneckonců, je mnohem příjemnější relaxovat nejen v resortu, ale ve vašem vlastním domě v resortu.

Kdy jít do Maroka?

Země je oblíbená u rekreantů po celý rok, protože poskytuje příležitost nejen relaxovat na přízi, nebo v lyžařském středisku, ale také bohatá na festivaly a atrakce. Období roku k návštěvě Maroka závisí zcela na účelu a části země, jako je Počasí na severu a jihu se může velmi lišit. Stále však existuje období, kdy turisté hejno do Maroka z celého světa - trvá od dubna do října. Plážová sezóna začíná o něco později, na konci května.

Památky Maroca

Casablanca je největší marocké město. Počet obyvatel je přes 3,5 milionu obyvatel. Je to nejvíce kosmopolitní město v zemi. Jedna z nejzajímavějších částí Casablanca Medina. Je to staré město s úzkými a barevnými uličkami, které se táhnou do přístavu, turisté se sem hádají, aby obdivovali starou architekturu a udělali dobré fotografie.

V centrální Casablance jsou oblasti každým rokem stále cennější a začíná se výšková výstavba. V roce 1998 byly dokončeny 28 dvojpodlažní věže, které, i když nejsou příliš vysoké (podle standardů jiných megacit), jsou docela krásné. Na rozdíl od většiny marockých měst, kde převládají načervenalé odstíny budov, jsou budovy v Casablance namalovány převážně bíle.

S tím je spojeno jméno města, které doslovně přeloženo ze španělštiny znameno jako „Bílý dům“.

Rabat je hlavní město Maroka a druhé největší město v zemi. Město se nachází nedaleko Casablanky a vykonává hlavně administrativní funkce, ačkoli z hlediska ekonomického rozvoje je nižší než Casablanca a mnohem menší Tanger.

Rabat má stejně jako jakýkoli kapitál, který si váží sebe sama, mnoho krásných náměstí, dobře udržovaných parků a zahrad, fontán a dobré infrastruktury. Město je skutečným kulturním parkem pod širým nebem. Jednou z nejznámějších atrakcí je nekropole Chella. Je umístěn na okraji města Rabat, v blízkosti řeky Bouregreg.

Tanger je jedním z nejdynamičtějších hospodářských center v celém Maroku. Zde, při procházce ulicemi, můžete vidět lidi různých ras, kteří mluví různými jazyky. Některé jsou zde na dovolené, zatímco jiné pracují. Tanger je jedním z nejbohatších marockých měst, ačkoli jeho populace je pouze asi 700 000. To jí nebrání rozvíjet její ekonomiku mnohem rychleji než hlavní město. Jednou z jeho největších výhod je blízkost Gibraltarského průlivu a Evropy.

Agadir je město s asi 680 000 obyvateli nacházející se v jižním Maroku. Teplé tropické klima je jednou z jeho největších výhod. Město je známé svými krásnými a širokými plážemi a golfovými hřišti. Milovníci tohoto sportu sem přicházejí velmi často. Pokud jste nezkusili hrát golf, pak jednou v Agadiru to určitě vyzkoušíte.

Pobřežní část krásného města Agadir je téměř kompletně letoviskem, najdete zde hotely a restaurace pro každý vkus a na promenádě se život začíná vařit poté, co za obzorem zmizelo spalující africké slunce za obzorem.

Ať už je váš cíl jakýkoli, na dovolené, v Maroku najdete letovisko pro jakýkoli účel, ať už je to relaxační rodinná dovolená na pláži, touha po dobré procházce a relaxaci, nebo obchodní turistika. Skyship-adventure vám vybere individuální prohlídku s ohledem na cíl a nabídne optimální variantu.