Zájezdy do Thajska jsou stále populárnější. Co je na turistech tak přitažlivé? Bohatá historie, malebná místa, různá letoviska, která vám umožní vybrat si dovolenou pro každý vkus - to vše dělá dovolenou v Thajsku žádoucí a nezapomenutelnou.

Většina chodí do Thajska, aby se vyhřála v bílém písku poblíž mírného teplého moře, ale ne všechny. Lidé jdou do Thajska na slavnou thajskou masáž, která jim umožňuje řešit problémy, jako je únava, chronická únava a deprese. Za velmi skromnou cenu v Thajsku můžete získat masáž, která vám umožní chodit, ale jednoduše “létat”.

Zde najdete tu pravou dovolenou pro rodiny s malými dětmi, stejně jako pro energické lidi, kteří přijedou na projížďku a večírky a samozřejmě milovníky atrakcí - v Thajsku jsou letoviska pro každý vkus.

Kdy jít do Thajska

Díky tropickému klimatu v Thajsku můžete relaxovat po celý rok. Ale stojí za zvážení, že vlhkost je velmi vysoká. Z tohoto důvodu nedochází k rozdělení do ročních období, ale existují tři období, která jsou důležitá pro rekreanty, které stojí za zapamatování:

  1. Nejžhavější doba od března do května je teplota nad + 40 °C;
  2. Červen - říjen je období dešťů. To však nevystraší rekreanty, protože často prší jen večer. Teplota + 25 °С až + 31 °С;
  3. listopad - únor - „zimní“ teplota může být od +18 do 32 °С, ale zároveň je to nejpohodlnější doba k odpočinku. Neexistuje žádné bobtnající teplo a voda je dostatečně teplá, aby se vykoupala.

Nejméně ze všech turistů od března do října. Během tohoto období přijíždí šetrní rekreanti, kteří jsou připraveni na nějaké problémy s počasím. V severní části země je v zimě chladno, v noci je chladno, takže byste si měli s sebou určitě vzít teplé oblečení. V jižní části, od března do listopadu, velmi vysoká vlhkost, musí být navštívena od února do března.

Vízum a celní

U ruských turistů s 30-denním pobytem se vízum nevyžaduje. Po příjezdu budete muset vyplnit pouze imigrační kartu a ukázat ji na pasové kontrole. Služba je zdarma. Pobyt můžete prodloužit o týden, již na místě nebo po odchodu ze země, vrátit se znovu o 30 dní. Na celou dobu cesty musí být vydána pojistná smlouva.

Letovisko

Nejznámějším letoviskem je ostrov Phuket. Zde rekreanti z celého světa jdou čistým mořem se širokými plážemi a nedotčenou krásou přírody. V Phuketu najdete jak klidná, odlehlá místa, tak hlučné pláže Patong. Spousta zábavy, hotely různých úrovní, to vše dělá letovisko Phuket jedním z nejoblíbenějších turistů.

Jedním z nejdražších a nejkrásnějších v Thajsku je Koh Samui. Jeho pláže jsou známé po celém světě svou čistotou a neobvykle průhledným mořem. Častými hosty na Samui jsou novomanželé. Tento ostrov je ideální pro strávení svatební cesty po svatbě nebo přidání romantiky do existujícího vztahu. Zde můžete obdivovat přírodu, moře, dosáhnout harmonie se sebou a se světem. Právě zde se pořizují fotografie plné internetu - bílý písek, palmy a smaragdově čisté moře.

Neméně slavný, ale levnější resort - Pattaya. Právě zde si příznivci nekonečných večírků a představení pro dospělé raději odpočívají. Ačkoli se toho hodně udělalo, aby se Pattaya mohla stát rodinným letoviskem, můžete tam jet s dětmi pouze tehdy, pokud večer nechodíte do centra nebo na Beach road.

Neméně populární mezi rekreanty Phi Phi. Na ostrově Phi Phi Le byl film „Pláž“ natočen s Leonardem DiCapriom, proto jej musí mnoho turistů navštívit, aby se mohli dívat a fotografovat ve stejné zátoce. Na ostrově Phi Phi Don můžete relaxovat rozmanitěji - zde se můžete pobavit na diskotéce nebo relaxovat v hotelu, obdivovat ohnivou show a mnoho dalšího.

Turisté, kteří se zajímají o historii, jsou do Bangkoku nejvíce přitahováni. Památky, dech starověku, kulturní hodnoty. Kromě toho se z Bangkoku snadno dostanete do Ayutthaya, kde můžete vidět mnoho zachovalých chrámů a soch.